Laiks skrien, cipari kalendārā mainās ritmiski, bet mēs ikdienas burzmā cenšamies skriet tam visam līdzi… Kārtējais Jaunais gads atnācis un viss turpinās kā ierasts… Dzīvot pastāvīgajā skrējienā un stresā ir nogurdinoši un bieži vien arī nomācoši.
Labā ziņa ir tāda, ka ir vēl pasaulē vietas, kur dzīves ritējums ir nesteidzīgs, harmonijā ar dabu un kur cilvēku atvērtība un vienkāršība ļauj atgriezt līdzsvaru ikkatram, kas tur nokļūst. Tieši tādu vietu mēs sev esam atklājuši, regulāri tur atgriežoties vairākas reizes gadā. Kā jau iespējams nojautāt, vietas nosaukums ir DAHABA, kas atrodas Ēģiptē, Akabas līča krastā. Mazs ciematiņš, kurā valda serfēru un brīvdomātāju gars.
2019 gada decembrī, kā jau ierasts, organizējām vindsērfinga un aktīvās atpūtas nometni Dahabā. Tas bija laikam jau 8-tais ceļojums uz šo galamērķi, un tikai loģiski, ka jutāmies tur kā mājās.


Ikvienam bija iespēja pieteikties un pievienoties nometnei uz 7, 11 vai 14 dienām. Latvijas drēgnajā rudenī, kad visas formalitātes tika nokārtotas, koferi sapakoti un AirBaltic lidmašīnas bāka piepildīta, mēs pacēlāmies apmākušajās debesīs, lai jau pēc 4,5 stundām nolaistos saulainajā un siltajā Ēģiptē, Šarmelšeihas lidostā. Šoreiz mūsu grupiņā bija 17 cilvēki, kas devās vēja un atpūtas medībās.

Stundu ilgais transfers līdz Dahabai aizritēja nemānāmi, iepazīstot jaunos dalībniekus, kas jau tālāk ceļojuma laikā kļuva par WindBorn komandas labiem draugiem.

Ātrs “Check in” Tirana DAHAB Resort viesnīcā, saņemti numuriņi ar skatu uz jūru, un te nu mēs esam – it kā tajā pašā pasaulē, bet tomēr pavisam savādākā. Aiz numuriņa loga, 100 metru attālumā tevi gaida tirkīzzila jūra, silts vējš apvējo tavu ādu un ķermeni piepilda laimes sajūta... 5 minūšu gara pastaiga un mēs nokļūstam vindsērfinga paradīzē, sērfstācijā “Pieci kvadrāti”, kur katrs šī sporta veida piekritējs atradis visjaunāko inventāru savam vaļaspriekam.


Šoreiz mums ļoti paveicās vēja prognozes ziņā un pirmās 7 ceļojuma dienas visas bija vējainas ar 4+ BFT. Tāpēc maksimāli koncentrējamies burāšanai, bet ekskursijas un citas izklaides atstājam bezvēja dienām.

Visas dienas bija piepildītas – iesakām dienu ar rīta rosmi ar pilašu un jogas elementiem, peldi jūrā, kam sekoja sātīgas un veselīgas brokastis. Pozitīvais dienas sākums palīdzēja mums pilnā mērā izbaudīt aktīvo dienas turpinājumu. Dienas gaišais laiks aizritēja, mācot WindBorn nometnes dalībniekus burāt.

Dahaba ir ļoti pateicīga vieta gan iesācēju, gan lietpratēju progresam vindsērfingā. Dienas pirmajā pusē vējš “ieskrienas” un ir labs iesācēju apmācībai, ap pusdienslaiku tas pastiprinās un ir ideāls, lai apgūtu jau advancētākus vindsērfinga manevrus. Visi dalībnieki apmācībās tika sadalīti atbilstoši savam braukšanas līmenim un katram bija savs nodarbību laiks. Šajā ceļojumā pirmo reizi apmācību procesā izmantojām BB talkin intrecom rāciju sistēmu, kas ļauj instruktoram runāt ar mācekli attālināti un operatīvi koriģēt braukšanas tehniku. Super ērta un progresīva sistēma, apmācamie un mēs to ļoti augsti novērtējam.
Katru dienu, pēc burāšanas, sagaidījām saulrietu, izstiepjot nogurdinātos muskulīšus, lai nākamajā dienā pilniem spēkiem atkal dotos uz ūdens.
Dzīvojot Tirana Dahab Resort ar “viss iekļauts” opciju, par ēdināšanu varēja neuztraukties – ēdiens bija daudzveidīgs, garšīgs un katrs gurmāns varēja palutināt savas garšu kārpiņas. Pāris vakarus, lai būtu kas nedaudz savādāks, kā arī izbaudītu vietējo dzīvi un kultūru, devāmies pastaigāties pa Dahabu, nogaršojot jūras veltes vietējos restorāniņos, kas viesmīlīgi izvietojušies pie pašas jūras uz galvenās Dahabas promenādes. Atzinīgi novērtējam restorānu personāla laipnību un unikālo atmiņu – viņi labi iegaumē klientus un atceras pat vārdus, kaut vai satikuši cilvēku pāris reizes mūžā, turklāt pirms ilga laika. Un kas vēl labāk – jau iegaumējuši mūsu muzikālo gaumi – vienreiz, pirms gada, palūdzām ieslēgt restorānā “Prāta Vētras” dziesmas, un arī šoreiz personāls to atcerējas un sagādāja mums patīkamu muzikālo pārsteigumu 🙂 . Mums, latviešiem, ir ko mācīties!

Ļoti piesātināti, intensīvi, bet vienlaikus arī harmoniski aizritēja pirmās 7 ceļojuma dienas, pēc kurām lielākajai daļai nometnes dalībnieku bija laiks doties mājup. Smaidošas un apmierinātas sejas vienmēr liek mums justies gandarītiem. Tas nozīmē, ka ceļojums izdevies! Mums savukārt bija vēl nedēļa saules, darba un atpūtas 🙂


Ziemas mēnešos Ēģiptē vējš mēdz izspēlēt jokus un “atsakās” pūst kā mums gribētos. Otrajā nedēļā tieši tā arī notika, vējš sāka niķoties un pāris dienas vispār “izslēdzās”, ļaujot beidzot mums izbaudīt arī citas aktivitātes. 
Daudzi nometnes dalībnieki bija bijuši Ēģiptē n-tās reizes, bet nekad tā arī nebija apmeklējuši slavenas, vēsturiskās vietas, tāpēc tika izlemts “ieslēgt” tūristu režīmu un doties ekskursijā uz Sv. Katarīnas klosteri un Mozus kalnu ( 2285m/vjl), kas atrodas stundas braucienā no Dahabas! Tas bija diezgan izaicinošs piedzīvojums, jo jākāpj kalnā pa nakti (4,2 km un pēdējie pāris simts metri jāpieveic kā 750 pakāpieni augšup), lai sagaidītu saullēktu kalna virsotnē (leģendas vēsta, ka tas darbojas ka dvēseles attīrīšanās rituāls). Kāpšanas vakarā lagūnā bija ap 18 grādiem silts, bet kalna virsotnē bija knapi virs 0. Nogurdināti, nosaluši, bet ar tīru sirdi un dvēseli, nākamās dienas pusdienlaikā atgriezāmies atpakaļ viesnīcā.
Ceļojuma otra puse vienmēr “aizlido” ātrāk, šī nometne nebija izņēmums. Pateicoties foil vindsērfingam, Jevgenijam izdevās izķert vel vairākas dienas uz ūdens, līdz 15. decembrī arī mums bija laiks doties mājās…, kur Ziemassvētku burzmā tikai Dahabas bronzas iedegumus un spilgtās atmiņas atgādināja par burvīgām 2 nedēļām mūsu “miera ostā”!
Paldies Tev, Dahaba, drīz jau atkal tiksimies!

Pagaidām komentāru nav

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.